درست نشانه گیری کنید.

هرچه دقیق تر بدانید چه می خواهید هر چه دقیق تر بدانید برای رسیدن به این خواسته خود چه می خواهید بکنید با احتمال بیشتری به آنچه می خواهید می رسید. روشن بودن هدف های مطلوب در حکم مغناطیسی است که شانس را به شما پیشکش می کند.

این جمله معروف برایان تریسی استاد بزرگ موفقیت برای من همیشه راه گشا بوده است. اینکه باید روشن و دقیق هدف خود را انتخاب کنیم مسئله ساده ای نیست.

هدفتان را در نظر بگیرید.

اگر از هدف و مقصد خود به خوبی آگاه نیستید. اگر رویایی در سر ندارید. بدانید که از این حیث تنها نیستید. خیلی ها می گویند پنداره ای برای آینده خود ندارند و همین امر باعث می شود که آنها به اوج موفقیت که هیچ به اوج موفقیت هم نرسند.

اگر مطمئن نیستید که دنبال چه نتیجه ای می گردید. خودتان را برای شرایط دشواری آماده می کنید. خواه موضوع بر سر یک عملکرد ورزشی باشد یا سرودن یک ترانه یا طراحی یک کار و کاسبی و یا اگر می خواهید تصمیم بگیرید که تعطیلات خود را به کجا می خواهید بروید دانستن اینکه در آینده به کجا می خواهید برسید امری حیاتی است.

یک پنداره تصویر روشنی از کاری است کخه در آینده برای خود می خواهید انجام دهید. پنداره شما اگر قدرتمند و مناسب باشد بسیار هیجان انگیز و جالب است اما از همه مهمتر پنداره واضح و روشن به شما جهت می دهد تا از آن برای کار و زندگی تان استفاده کنید.

به اعتقاد من داشتن یک پنداره اولویت های شما را مشخص می سازد. با داشتن اولویت های خود می دانید مهمترین کاری که می خواهید به آن برسید کدام است و این کار با اضطراری ترین کارها فرق دارد.

اگر انرژی خود را این گونه متمرکز نکنید ممکن است اتفاقی بیفتد که شما دوست نداشته باشید. ممکن است قبلا این اتفاق برای شما افتاده باشد اگر برای زندگی آتی خود برنامه ندارید، ممکن است در خدمت کسانی که برای آینده خود برنامه و هدف دارند قرار بگیرید.

اگر می خواهید به اوج موفقیت برسید باید بدانید چه می خواهید بکنید. به اعتقاد من اوج موفقیت رسیدن به هدفهایی است که برای خود تدارک دیده اید. برای رسیدن موفقیت باید تبدیل به کسی شوید که می خواهید باشید.

وقتی هدفهایتان را به درستی نشناسید، امکان دست یابی به آنها دشوار می شود. وقتی از قصد و برنامه خود آگاه باشید نیرو و اندیشه خود آگاه باشید نیرو و اندیشه خود را صرف رسیدن به آن هدف می کنید و به رضایت خاطر می رسید.

همین امروز به قدم های خود فکر کنید.

وقتی دوربین عکاسی خود را روی جسمی می اندازید به احتمال زیاد آن جسم را شفاف نمی بینید اما وقتی لنز را میزان می کنید به تدریج جسم مورد نظر حالت روشن و شفاف پیدا می کند.

در زندگی اگر بدانید به کجا می روید از قدم بعدی خود آگاه می شوید.می توانید نیرویتان را روی موضوعات مهم متمرکز سازید و بی جهت و بدون نتیجه به هر سمت بال نکشید. به عبارت دیگر شما توجه خود را در جاب قصد و نیتی که دارید به کار می اندازید.

حالا ممکن است بگویید بسیار خب می دانم که باید قصد و منظورم را مشخص کنم اما اگر از قصد و منظورم اطلاع نداشته باشم چه می توانم بکنم؟

نخست به شما توصیه می کنم تصورش را بکنید که می خواهید زندگی تان یک سال بعد در همین موقع از چه کیفیتی برخوردار باشد. حال این پنداره را بنویسید.

راه دیگری برای رسیدن این چشم انداز این است که بگویید چه چیزی را نمی خواهید. بعضی ها می گویند اگر به آنچه نمی خواهید دقیق شوید بیشتر به آنچه نمی خواهید می رسید. توصیه من این است که به این نقطه نظر بهایی ندهید. توصیه من این است که مشخص کنید طالب چه چیزی نیستید. بعد ببینید که در رویه دیگر سکه چه چیز قرار دارد.

برای مثال اگر می گویید دوست ندارم به این کار یکنواخت ادامه بدهم جمله تان را دگرگون کنید و حالت معکوس آن را در نظر بگیرید. مثلا می توانید بگویید خواهان یک کار خلاق و متنوع هستم می خواهم از قوه ابتکار خود استفاده کنم من دوستدار تنوع در محیط کار هستم.

تصور کردن و تصویر سازی هم می تواند شما را در ایجاد برنامه هایتان کمک کند تا فرصت های مطلوبی برای آینده خود در نظر بگیرید. این روش در واقع یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می توانید از فرصت های مناسب آگاه شوید. اینگونه با احتمال بیشتری در زمان مطلوب در مکان مناسب قرار بگیرید.

روشی که نتایج بسیار مطلوب بر جای گذاشته توجه به آینده نام دارد. این روش بر این اساس استوار است که همه چیز دوبار خلق  شود. اول در ذهن و بعد به شکل فیزیکی.

اگر آنچه که می خواهید به آن برسید در ذهن خود تصویر تصویر کنید می توانید به گونه ای بهتر و موثرتر خلق کنید. روش توجه به آینده با استفاده از قدرت تجسم و تصور به شما نشان می دهد که می خواهید چه شوید. چه کار کنید و در آینده صاحب چه چیزی بشوید.

در این روش به خویشی آینده جلسه ای تشکیل می دهید و چشم انداز آینده خود را می بینید. خویشتن آینده شما می تواند منبع قدرتمندی باشد، می تواند در حکم مشاور و راهنمای شما عمل کند تا در جهت کسی که می خواهید به او تبدیل شوید گام بردارید.

به شما تئصیه می کنم که از این روش تصویرسازی به طور منظم ماهی یکبار استفاده کنید.

به مرور به احساس شجاعت اعتماد به نفس و روشنی بیشتری می رسید.

 

 

این سایت محل ارائه ویدئوهای موفقیت و کامیابی به زبان ترکی است. رد کردن

این فایل تا 5 دقیقه دیگر به ایمیل شما ارسال می شود.
لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
بو فایل 5 دیقادان سورا سیزه یولاناجاخ
برای دانلود فایل صوتی این مقاله به زبان ترکی لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
به زبان ترکی : دانلود رایگان کتاب صوتی قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی
لطفا ایمیل خود را وارد کنید