شجاعت پیش نیاز موفقیت در زندگی و کسب و کار

همشهریان و همزبانان عزیز در این مقاله قسمت پنجم از سلسه مقالات هفت شهر موفقیت برای ترک زبان ها را با هدف آشنایی شما عزیزان پیگیر کامیابی در زندگی با الفبای موفقیت تقدیم می کنیم.

در این مقاله به عنصر شجاعت به عنوان پیش نیاز موفقیت و کامیابی در زندگی اشاره شده است. امیدوارم که مقبول نظر بیفتد.

شجاعت برای تغییر دادن

بی جهت فکر نکنید که باید از اصول و قواعد دیروز پیروی کنید تا امروز به موفقیت برسید. بسیاری از مردم  می ترسند باورهای جدیدی اختیار کنند. بسیاری از مردم از تغییر    می ترسند. چندی پیش در باره تحقیقات یک جراح متخصص اعصاب می خواندم که اشارات زیادی به واکنش مغز انسان به تغییر کرده بود. وقتی کسی می خواهد باور یا عقیده جدیدی را بپذیرد مغزش واکنش های عصبی فراوانی را نشان می دهد.

شاید به همین دلیل است که بعضی ها فکر می کنند تنها وقتی درد و ناراحتی از حدی گذشت باید به تغییر فکر کرد. اما چرا صبر کنیم و چرا رنج ببریم؟

وقتی شجاعت خود را برای تغییر یافتن رشد نمی دهید تقلا می کنید. وقتی شجاعت خود را برای تغییر یافتن رشد می دهید توانایی موفقیت پیدا می کنید.

شجاعت خود را به کار بگیرید.

شجاعت هم مانند عضله است. اگر روی عضله کار نکنید قوی تر نمی شود. از سویی دیگر هر چه بیشتر ورزش کنید قوی تر می شوید. این مسئله در مورد کسانی که خواهان زندگی بهتر باشد صدق می کند. به این نکته هم توجه کنید که سمت دیگر ترس، شجاعت است.

اگر می خواهید زندگی تان را بهبود ببخشید داشتن شجاعت برای تغییر کردن از پیش شرط های لازم است. باور کنید می دانم که در مواقعی تغییر کردن تا چه اندازه هولناک به نظر می رسد.

تلاش برای ایجاد یک تغییر در زندگی می تواند در مواقعی هولناک تر از پریدن از هواپیما به بیرون باشد. می دانم رها کردن شغلی که برایتان درآمد پیوسته دارد اما رضایت خاطری در پی ندارد تا چه اندازه دشوار استو می دانم چقدر سخت است اگر مجبور شوید دوستان و بستگان خود را رها کنید و به شهری به پنج هزار کیلومتر فاصله بروید تا در آنجا رویاهایتان را تحقق بخشید.

من شخصا همه اینها را تجربه کرده ام در هر نوبت به شجاعت بیشتر و باز هم بیشتری احتیاج داشتم اما آنچه اهمیت داشت این بود که می خواستم تغییری در زندگی ام ایجاد کنم هرچند تغییر مثبت تضمین شده ای ناتظارم را نمی کشید به همین دلیل است که شرکت در ورزش های خطرناک مرا به شکل مثبتی متحول ساخته است.

اگر سعی نمی کردم بر توانمندی های جسمانی و ذهنی خود بیفزایم و با محدودیت هایم روبرو شوم و آنها را کنار بزنم مشخصا حالا شخصیت متفاوتی داشتم. اما به لطف ماجراجویی های خطیر و خطرناک به اعتماد به نفس ، شجاعت توجه و عزم و اراده دست یافته ام.

بارها به خود متذکر شده ام که اگر می توانم با چتر از هواپیما بیرون بپرم این کار را هم می توانم انجام بدهم. اشتباه نکنید مجبور نیستید برای مبارزه با آدم آهنی یا برای شرکت در یک صعود و یا پرش خطرناک ثبت نام کنید. به جای آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن شجاعتی را که در خود سراغ دارید را آزاد کنید و تن به مبارزه بدهید.

آنچه لازم است در اختیار دارید.

ایجاد تغییر برای بهبود بخشیدن به زندگی تان  نباید احساس مجازات شدن به شما بدهد. به همین دلیل است که من سئوالات متعدد می کنم. جواب دادن به این سئوالات به شما امکان می دهد تا به خودآگاهی بالاتری برسید و اقدامی برای تغییر یافتن صورت دهید.

هرچه پیش برویم از شما سئوالات بیشتری خواهم پرسید. می خواهم به مهمترین رویاهای زندگی خود پی ببرید و هدفهایتان را بشناسید.

با آموزش دادن مغز خود می توانید بعه این نتیجه برسید که برای شما چه ارمغانی خواهد داشت برای رسیدن به تغییر باید آنچه را مانع از حرکت شما به سوی دستیابی به موفقیت می شود را از میان بردارید.

اگر همچنان به کاری که همیشه می کردید ادامه دهید، به آنچه همیشه به آن رسیدید خواهید رسید. برای آنکه به آنچه واقعا می خواهید برسید باید میل تغییر داشته باشید و معنای آن این است که مدتی ناراحتی ها را تحمل کنید.

باید شجاعت خود را آزاد کنید. من به یقین می دانم آنچه را لازم است در اختیار دارید.

 

 

این سایت محل ارائه ویدئوهای موفقیت و کامیابی به زبان ترکی است. رد کردن

این فایل تا 5 دقیقه دیگر به ایمیل شما ارسال می شود.
لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
بو فایل 5 دیقادان سورا سیزه یولاناجاخ
برای دانلود فایل صوتی این مقاله به زبان ترکی لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
به زبان ترکی : دانلود رایگان کتاب صوتی قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی
لطفا ایمیل خود را وارد کنید