هفت شهر موفقیت

هفت شهر موفقیت برای ترک زبان ها(قسمت چهارم)

شما در چه شرایطی قرار دارید؟

حالا زمان آن رسیده که شما هم چرخ تعادل زندگی تان را تکمیل کنید. در هر بخش از این چرخ ، با توجه به لذتی که از زندگی می برید خطی رسم کنید.

برای میزان رضایت خود از این جنبه زندگی امتیازی از 1 تا 10 در نظر بگیرید. بعد قدمی به عقب بردارید و به شکل چرختان نگاه کنید. این چرخ چگونگی تعادل در زندگی شما را نشان می دهد.

این گونه واقعیت زندگی تان را وارسی می کنید.

گاه ایجاد تعادل در زندگی کار دشواری به نظر می رسد. همیشه تغییر یافتن و کارها را به سبک و طرز جدید انجام دادن ساده نیست. با این حال این کاری است که انجام دادنش سودی دارد که به زحمتش می ارزد. وقتی محدودیت ها را کنار می زنید می بینید که تواناییتان افزایش می یابد. توانایی های شما اغلب پیش از حد و اندازه ای است که تصور می کنید.

انسان موفق شخص کاملی است. آیا هرگز از کسی شنیده اید که بگوید «در محل کارم ، در مقایسه با خانه ام رفتار متفاوتی دارم» این حرف نشانه آن است که این شخص به واقع خودش نیست. این اشخاص فکر می کنند که باید بر چهره خود نقاب متفاوتی بزنند تا به شکلی که می خواهند به نظر برسند.

راه رسیدن به تعادل این است که بدانند دقیقاً در جنبه های مختلف زندگی چه می خواهید و بعد برای رسیدن به آن اقدام کنید. متعادل ساختن چرخ زندگی به شجاعت و صداقت احتیاج دارد. تعادل مقصدی نیست که به آن برسید و در همانجا متوقف بمانید. به آگاهی و اقدام سازگار و پیوسته نیاز دارید. تعادل با مصالحه و سازش تفاوت دارد. مجبور نیستید از جنبه های زندگی خود کم بگذارید تا به جنبه های دیگری بیفزایید. هرچه به تمام جنبه های زندگی تان توجه کنید به تعادل بیشتری می رسید.

آنچه برایش ارزش قائل می شوید مهم است. ممکن است بخواهید از سرعت خود بکاهید. ممکن است بخواهید زندگی تان را ساده کنید و فضای بیشتری داشته باشید. از سوی دیگر ممکن است همکارتان خواهان هیجان بیشتر باشد. درست و نادرستی در کار نیست به شما بستگی دارد تا درباره زندگی تان تصمیم بگیرید. به شما بستگی دارد که بخواهید آن زندگی را مقدر سازید. بدون توجه به اینکه چه تصمیمی می گیرید تا به تعادل برسید. در غیر این صورت زندگی تان در تقلا سپری می شود.

 

تعادل

به نکات زیر توجه کنید.

  • متعادل کردن نهایتا اسباب موفقیت در زندگی است.
  • وقتی به جنبه های مختلف زندگی خود توجه می کنید به تعادل بیشتری می رسید. داشتن تعادل در زندگی مستلزم حرکت دائم است.
  • به جای ذهنیت «همینه که هست» از خود بپرسید «چه انتخاب های دیگری دارم» این راه مهم رسیدن به موفقیت های بیشتر است.
  • گاه متعادل ساختن زندگی مستلزم آن است که کارها را به شکل دیگری انجام بدهید و با مباحث قدیمی به طرز جدیدی برخورد کنید.
  • رسیدن به تعادل در زندگی به معنای مصالحه نیست مجبور نیستید به برخی از جنبه های زندگی خود کمتر بپردازید تا در زمینه دیگری بیشتر نصیب ببرید. هرچه به تمامی جنبه های زندگی تان بیشتر توجه کنید زندگی تان متعادل تر می شود. در غیر این صورت در تقلا هستید.

مقاله «هفت شهر موفقیت برای ترک زبان ها» را از دست ندهید.

دو اقدام مهم برای رسیدن به موفقیت

  1. سعی کنید برای ارزیابی مشکلی که برایتان پیش آمده است دست کم پنج راه گوناگون پیدا کنید. چشم انداز مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر این گونه زندگی کنید و یا اگر این اقدام را صورت دهید چه تفاوتی در زندگی شما ایجاد می شود. اگر امکانات و احتمالات خوب به نظر می رسند برنامه عملی تدارک ببینید و نسبت به آن متعهد شوید. با دوست و مربی تان صحبت کنید و به او بگویید با برنامه تان چگونه پیشرفت می کنید. این کار شما را به اقدام بیشتر تشویق می کند.
  2. یکی از کارهایی که انجام می دهید و از آن لذت نمی برید شناسایی کنید. چگونه می توانید از این گرفتاری خلاص شوید؟ آیا می توانید خیلی ساده این کار را کنار بگذارید؟ آیا می توانید آن را به کسی واگذار نمایید؟ آیا می توانید از شخص دیگری بخواهید این کار را برای شما انجام دهد؟ سعی کنید این هفته یکی از کارهای ناخوشایندتان را کنار بگذارید. خواهید دید که می توانید با شادی و لذت بیشتری کارتان را انجام دهید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آذرنش را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Email: azarnesh@gmail.com

این سایت محل ارائه ویدئوهای موفقیت و کامیابی به زبان ترکی است. رد کردن

این فایل تا 5 دقیقه دیگر به ایمیل شما ارسال می شود.
لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
بو فایل 5 دیقادان سورا سیزه یولاناجاخ
برای دانلود فایل صوتی این مقاله به زبان ترکی لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
به زبان ترکی : دانلود رایگان کتاب صوتی قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی
لطفا ایمیل خود را وارد کنید